Návrhy na TZ 1000

Střed ČR


kde to bude?

Bedis
Jasně, že by to měl být střed republiky. Je to místo kolem kterého se dějí všechny věci v této zemi!!! Takže i cestování a sbírání turistických známek.

Cirda
Hlasuji pro střed ČR,protože diskuze o tom,co je nejvýznamnější,nejkrásnější,nejcenější a bla bla bla...,by asi nebralo konce.Toto je ten nejstředovější kompromis a také výborný nápad.

Honza
Príma hlasování! Ačkoliv "Korunovační klenoty" zatím s přehledem vedou, jsem přesvědčen, že se situace obrátí ve prospěch "Středu ČR". Protože každej kdo opravdu sbírá TZ jako turistickej suvenýr, by si to měl umět porovnat. Vůbec nic nemám proti "Korunovačním klenotům" jako takovým, ani proti umístění další TZ do Prahy, ačkoliv si myslím, že už jich je tam dost. Ale co to má společnýho s turistikou, stát jednou za X let v tisícihlavé frontě několik hodin a pak se podívat na KK, které jsou dokonce možná z bezpečnostních důvodů pouze atrapou pro turisty. Tak to pardon ... Jó, to střed ČR, to se mi zdá jiný kafčo, to už má s turistikou dost společnýho.

Milan
KDYŽ JSEM SE SEM DÍVAL PŘED NĚJAKOU DOBOU TAK MĚ NAPADL STŘED ČR, TAKŽE MĚ NĚKDO PŘEDBĚHL ALE TO MI VŮBEC NEVADÍ, KONEČNĚ JSEM NAŠEL KDE STŘED JE! Geografický střed (těžiště) České republiky leží v obci Číhošť u Ledče nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Pomocí složitého matematického výpočtu to určili odborníci z Univerzity Karlovy a geodetického ústavu. Geometrický střed republiky je těžištěm plochy ohraničené státními hranicemi. V praxi si to lze představit tak, že bychom obrys Česka vystřihli z kartonu a drželi na špičce prstu. Pokud by papírová pomůcka na prstě držela vodorovně, máme prst právě v geometrickém středu – těžišti. Střed české republiky na základě matematického určení z více než 300 trojúhelníků má souřadnice 49° 44´ 37,5“ severní šířky a 15° 20´ 19,1“ východní délky. V současnosti je na tomto místě železná trubka, obklopená dřevěnými kolíky, která zbyla po práci geodetů. MYSLÍM SI, ŽE JE TO TURISTICKÉ MÍSTO A SVOU ZVLÁŠTNOSTÍ SE VYMYKÁ VŠEM OSTATNÍM

Myšák
Souhlasím se Středem ČR. Více by se tam sice hodila známka č.0 (nula), ale... Dobrý nápad !

Vojta
Tisící známka je ve středu našeho zájmu už pěkně dlouho, tak proč ji nemít ve středu napořád.